Sebekas.lt  
Tinklapio naujovës

Vejų įrengimas

Dekoratyvinė veja – tai teritorijos dalis, dirbtinai užsėta velėną formuojančiomis žolėmis.
Kiekvienas savo kieme norime matyti žalią vejos kilimą, norime, kad užsukę svečiai imtų aikčioti nuo aplinkos grožio. Deja, norint turėti idealią pievelę, neužtenka ją vien tik pasėti. Jai reikia skirti nemažai dėmesio ir priežiūros, kaip ir bet kuriam kitam augalui.
Norint įsirengti veją, atitinkančią Jūsų poreikius, privalu atsižvelgti į daugelį faktorių. Pirmiausia - kokioje vietoje bus veja (kur saulė, šešėlis), kokia bus jos paskirtis: žaidimų aikštelė, pasivaikščiojimų vieta ar nemindžiojama, norėsite itin dekoratyvios, sportinės, o gal žydinčios mauritaniškosios vejos? Atsakius į šiuos klausimus, bus lengviau parinkti tinkamas sėklas ir taip užtikrinti, kad būsima veja džiugintų Jus taip, kaip ir svajojote.
Jei veja pasirinkta teisingai ir įrengta tinkamai, jos priežiūra nereikalaus daug laiko ir pastangų.
Kad veja būtų tanki, žalia, ją būtina dažnai pjauti, tręšti, laistyti, o nutirpus žiemos sniegui - ir aeruoti. Tai daryti būtina, kad užtikrintumėte gerą vejos augimą, oro, drėgmės ir - svarbiausia - trąšų įsisavinimą.
Be trąšų veja skursta, ima geltonuoti, praranda savo dekoratyvumą. Daugiau azoto turinčios trąšos barstomos pirmoje vasaros pusėje ir būtent nuo jo kiekio priklauso žolyno spalva. Azotas lėtina veltinio susidarymą, stabdo grybų ir samanų plitimą, didina atsparumą ligoms.
Žolė, kaip ir visi augalai, gamina deguonį, garina vandenį, todėl oras sode tampa gaivesnis.
Graži šviesiai žalia vejos spalva ramina, lyg minkštas kilimas žolynai traukia pailsėti.

Mes jums padėsime visais vejos įrengimo klausimais!

                          IÄ® "Sebekas", 2006 m. Visos teisės saugomos.                          ATGAL